Літній тенісний сезон традиційно стартує на трав'яних кортах після Ролан Гаррос, і цього року не став винятком. Захоплюючі матчі відгриміли в Ноттінгемі та Хертогенбосі, а на високих оборотах пульсували корти Штутгарта.

Ноттінгем: українська дуель та тріумф Кеті Бултер

У Ноттінгемі на турнірі WTA 250 особливої уваги привернула зустріч українських тенісисток Марти Костюк та Дар'ї Снігур. Їхнє протистояння в першому раунді завершилося сенсаційною перемогою Снігур. Незважаючи на те, що Дар'я має менший рейтинг, вона змогла обіграти Костюк, яка переживає спад форми після грунтового фіналу в Штутгарті. Проте, в 1/8 фіналу Снігур була зупинена Еммою Радукану.

Кеті Бултер, яка тріумфувала в Ноттінгемі другий рік поспіль, знову підтвердила своє домінування на цих кортах. У півфіналі Бултер програла стартовий сет Радукану на перетяжці, але зібралася і перемогла у трьох партіях. Фінал проти Кароліни Плішкової був справжнім шоу — Кеті знову віддала перший сет, але зробила камбек і виграла. Бултер стала першою тенісисткою, яка зуміла захистити титул у Ноттінгемі.

"Мій хлопець у цей раз не поїхав до мене, хоча я думала, що зможе. Нам доведеться поговорити про це сьогодні ввечері..." — у жартівливій формі прокоментувала Кеті після перемоги.

Хертогенбос: несподіванки на кожному кроці

На турнірі WTA 250 в Хертогенбосі також не обійшлося без сенсацій. Джессика Пегула, перша сеяна, вибула вже у 1/8 фіналу, програвши Олександрі Крунич. Це відкрило шлях для Біанки Андреєску та Наомі Осаки.

В очному протистоянні у чвертьфіналі Андреєску перемогла Осаку, а згодом вийшла у фінал, де, на жаль, поступилася Людмилі Самсоновій. Важливо зазначити, що канадійка повертається після тривалої паузи, пов'язаної з травмами.

Штутгарт та Хертогенбос: успіхи де Мінаура і Дрейпера

В той час як деякі турніри можна вважати розігрівом до головних подій, такі як змагання АТР 250 в Хертогенбосі, не припиняють дивувати. Алекс де Мінаур впевнено забрав трофей, не програвши жодного сету. Перемога у фіналі над Себастьяном Кордою підняла австралійця на 7 місце в рейтингу АТР.

Ще одна значуща подія відбулася в Штутгарті, де Джек Дрейпер завоював свій перший трофей на рівні АТР, перегравши Маттео Берреттіні у напруженому фіналі.

"Для Джека цей мотоцикл був сюрпризом, адже його планували вручити Маттео..." — представник BOSS.

Перспективи українських тенісистів

Щодо українських тенісистів, вони поки що не можуть похвалитися значними досягненнями на великих турнірах. Втім, Вячеслав Белінський та Олександр Овчаренко виграли трофеї на турнірах ITF, що є важливим кроком у їхній кар'єрі.

Тенісний вечір у Хернінгу: Світоліна та Монфіс в дії

Завершився тиждень яскравим шоу-вечером Champions Battle 2024 у Хернінгу, де взяли участь Еліна Світоліна та її чоловік Гаель Монфіс. Вони провели одиночні матчі проти Каролін Возняцькі та Хольгера Руне, а потім зіграли парний поєдинок у форматі одного сету, де здобули перемогу.

Погляд уперед: Уїмблдон та майбутні виклики

Наступні кілька тижнів обіцяють бути надзвичайно цікавими завдяки підготовці до Уїмблдону та інших престижних турнірів. Хто зможе здивувати на великих заходах і які нові зірки засяють на тенісному небосхилі?

Редактор: Емілія Морозова