У хорватському Осієку сьогодні відбулася хвилююча кульмінація «Фіналу чотирьох» Золотої Євроліги з волейболу серед чоловіків, де збірна України здобула вражаючу перемогу над Хорватією з рахунком 3:1 у фінальному матчі.

Непередбачуваний початок

Перший сет розпочався з невеликої переваги господарів майданчика. Хорвати вийшли на передній план на початку партії, утримуючи різницю в 3-5 очок. Проте наставник збірної України Рауль Лосано проявив нестандартне мислення, вводячи нові тактичні схеми за допомогою замін. Це дозволило українцям скоротити відставання до мінімуму, але вони все ж поступилися 23:25.

Диктування гри українцями

Другий сет став поворотним моментом для збірної України. Наші волейболісти захопили ініціативу з самого початку, впевнено нарощуючи перевагу за рахунком. Показавши неперевершену командну гру, Україна завершила сет з результатом 25:19, зрівнявши рахунок у матчі.

Переломний третій сет

Третій сет став справжньою ареною для битви нервів та майстерності. Хорвати мали комфортну перевагу у сім очок 15:8, але українці не збиралися віддавати сет без бою. Збірна України зрівняла рахунок 17:17 та вийшла вперед, але напруга залишалася до останньої хвилини. Наші хлопці змусили глядачів триматися на краю місць, фінально вигравши партію з рахунком 28:26 після семи сетболів.

Впевнена перемога у четвертій партії

Четвертий сет був справжнім показом сили та волі української збірної. Команда Лосано домінувала на майданчику, не залишивши хорватам жодного шансу на камбек. Завершальний удар Віктора Шаповала поставив жирну крапку в матчі, принісши перемогу з рахунком 25:19.

"Цей матч був неймовірним випробуванням нашої команди, і я пишаюсь нашими хлопцями за їхню боротьбу та самовідданість", - сказав Рауль Лосано після матчу.

Історичний тріумф України

Ця перемога стала історичною для українського волейболу, оскільки наша збірна здобула трофей Золотої Євроліги вдруге в історії. Перший тріумф відбувся 2017 року. Тепер українська команда готується до турніру Кубок претендентів, що пройде у Китаї з 4 по 7 липня, де боротиметься за місце у Лізі націй наступного сезону.

Команда України виступила у такому складі: Євген Кісілюк, Максим Дрозд, Данило Уривкін, Дмитро Янчук, Юрій Семенюк, Сергій Євстратов, Олександр Бойко (ліберо). Виконуючи стратегічні заміни, на майданчик виходили Дмитро Долгополов, Віктор Шаповал, Олександр Наложний та Микола Рудницький.

Чехія здобуває бронзу

У матчі за третє місце збірна Чехії здолала Естонію у п'яти партіях, забезпечивши собі бронзові нагороди з рахунком 3:2. Волейбольна драма у фінальних матчах ще раз показала, що Золота Євроліга повна сюрпризів і неймовірних камбеків.

Проте головна увага в цей день належить збірній України, яка показала справжню волю до перемоги і майстерність на найвищому рівні.

Редактор: Віталіна Пацкан